Ви є тут

Апітерапія

Щоб стимулювати захисні сили організму, локально покращити кровообіг, трофіку та метаболічні процеси застосовують воско-парафінові аплікації та методику бджоловжалювання. Перед проведенням апітерапії потрібно зробити алергологічний тест на продукти бджільництва.

Воско-парафінові аплікації – це теплові обгортання різних груп м’язів та суглобів пластинами відповідного розміру, товщиною 2,5–3 см, за схемою, призначеною лікарем. Заготовки для воско-парафінових аплікацій готують у спеціальній восковій кімнаті.

Охолоджену до комфортної температури воско-парафінову пластину прикладають до тіла вільною від клейонки поверхнею, старанно моделюють по поверхні тіла та зверху вкутують пеленкою. Тривалість процедури 20 хв. Крім теплової дії, здійснюється вплив на м’язово-суглобовий апарат шляхом дифузії біологічно активних речовин через шкіру.

Воско-парафінова суміш у наших клініках має свою рецептуру. Вона складається з воску, парафіну, меду та прополісу в таких пропорціях: 1кг воску, 200 г парафіну, 20 г меду, 5 г прополісу.

Бджоловжалювання проводять в місця за ходом суглобової щілини суглобів з контрактурами, в зони міофасціальних тригерних точок та болючі периостальні зони. Використання видаленого з бджоли жала дає можливість дозувати введення бджолиної отрути та зменшити негативний вплив фактора страху.